Model Nowoczesnej Szkoły Ogólnopolska Konferencja dla Dyrektorów Szkół i Nauczycieli 10, 11 czerwca 2016

Pragnę poinformować, że Ogólnopolskiej Konferencji dla Dyrektorów Szkół i Nauczycieli „Model nowoczesnej szkoły”, której organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Ząbkach  przyznany zostaje patronat Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce.

Jestem głęboko przekonany, że organizowana konferencja przyczynia się do rozwijania w dzieciach i młodzieży polskiej wartościowych cech i umiejętności nabywanych między innymi przez naukę programowania. Liczę także, że przyczyni się ona do realizacji celów Szerokiego Porozumienia oraz pogłębi współpracę środowisk oddanych sprawie krzewienia kultury cyfrowej.

Będę wdzięczny za wykorzystanie w konferencji oraz jej materiałach informacyjnych znaku Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce oraz jego hasła „Umiejętności dla przyszłości”.

Jako Lider Cyfryzacji w Polsce deklaruję swoje wsparcie osobiste na rzecz konferencji, której cele są mi osobiście bliskie.

 Z wyrazami szacunku

 

Włodzimierz Marciński

Lider Cyfryzacji w Polsce

 

wlodzimierz.marcinski@mc.gov.pl

 

www.umiejetnoscicyfrowe.pl

https://ec.europa.eu/digital-agenda/en/digital-champions

 


 

„W ostatnim okresie czasu połączyły mi się ciekawy ciąg moje dwie lektury oraz temat jakim się zajmuje, tj. sensowne wprowadzenie nauki programowania do szkół. Do przeczytania książki „Genialni”  Mariusza Urbanka namówił mnie jeden z przyjaciół, za co jestem mu wdzięczny. To wspaniałe wspomnienia o polskich matematykach ze Lwowa. Historie mądrych ludzi, ich pasje i osiągnięcia. Kończę czytać pasjonującą biografię Alberta Einsteina autorstwa Waltera Isaacsona. Na pytanie Departamentu Edukacji stanu Nowy Jork – na co powinno się kłaść szczególny nacisk w nauczaniu szkolnym? - ten genialny odkrywca, prawie bez zastanowienia, powiedział „Należy mówić wiele o postaciach, które wzbogaciły ludzkość dzięki niezależności swego charakteru i sądów”… „Krytyczne uwagi uczniów należy przyjmować z życzliwością. Gromadzenie materiału nie powinno krępować uczniowskiej niezależności. Konkurencyjne zdolności jakiegoś społeczeństwa nie zależą od tego, jak skutecznie wbija się do głowy dzieciakom tabliczkę mnożenia czy układ okresowy pierwiastków, lecz od tego, jak szkoła stymuluje ich wyobraźnię i kreatywność”.

No właśnie, z jednej strony „nasi” genialni a z drugiej, jak przy okazji wprowadzenia nauki programowania do szkół uczynić je w większym stopniu dbające właśnie o tą wyobraźnię i kreatywność oraz  odpowiadające na potrzeby przyszłości naszych dzieci?”

 

Włodzimierz Marciński

 

________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Pod honorowym patronatem:

 

 

 

 

 


 


Burmistrz Miasta Ząbkinowe logo MKO 1

http://www.poltransplant.org.pl/mscdn_logo.png

 

 

 

http://www.oeiizk.waw.pl/joomla/images/pliki/osrodek/siw/rgb_www/OEIIZK_kolorowy_beznazwy_WWW_RGB.png

 

Partnerzy:

 

http://www.poderpda.com/wp-content/uploads/2013/01/Microsoft-Logo-2012.jpg

 

 

 

http://www.ethnet.com.pl/wp-content/uploads/2015/04/ethnet_logo_top.jpg

 

 

 
 


 

 

 

Patronat medialny: